0-81 525-77-60

Sukcesy chełmianek

» powrót do aktualności
dodano: 2012-10-17

Zapaśniczki Cementu Gryf z Chełma wywalczyły złoty medal na Mistrzostwach Polskai Juniorek.

Rozgrywane w chełmskiej hali MOSiR zawody okazały się bardzo szczęśliwe dla gospodyń. Reprezentacja województwa lubelskiego, której skład tworzą w całości zawodniczki z chełmskiego klubu w dodze do walki o finał pokonały ekipy z zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. W walce o złoto rywalem naszych była drużyna województwa śląskiego i to w niej upatrywano faworyta do pierwszego miejsca. Największe emocje w tym meczu przyniosły pojedynki Anny Urbanowicz i Nicoli Chluby (śląskie). Okazało się, że Urbanowicz nie bojąc się rywali, bardziej utytułowanej, doświadczonej - wspierana przez swoje koleżanki i doping kibiców zwyciężyła i zapewniła tryumf swojej drużynie.

Trzy medale zdobyły też zawodniczki młodzieżowe (do lat 23). Dało to pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Skład Mistrzyń Polski: Angelika Głąb (kat. 48 kg), Katarzyna Krawczyk (kat. 63 kg), brąż dołożyła Monika Kędrak (kat. 48 kg)